Sort by

Ryan has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Not of This Earth

Not of This Earth

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fear: Resurrection

The Fear: Resurrection

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty as a Picture: The Art of David Lynch

Pretty as a Picture: The Art of David Lynch

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry