• Painted Skin: The Guo Jingming Edition

    ★½

  • Great Pretender

    ★★★

  • SEVENTEEN: Hit The Road

  • Sol Levante

  • Fatal Journey

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★½

  • Residue

  • ODE TO YOU IN SEOUL

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • You've Got Murder

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Jade Dynasty

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Abominable

    ★★

  • A Sun

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hair Love

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Given

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

  • Midsommar

    ★★★

  • Practice

  • Stonewall Forever

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Promare

    ★★½

  • Swallow

    ★½

  • Carole & Tuesday

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • IDEAL CUT IN SEOUL

    ★★★★½

  • Us

    ★★½

  • Selah and the Spades

    ★½

  • I Am Mother

  • The Farewell

    ★★½

  • Polar

  • Kitbull

    ★★★

  • Dororo

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • One Love

    ★★★

  • The Harvesting

    ½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Jesus

    ★★★

  • The Predator

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Death of Superman

  • Skyscraper

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Dirty Computer

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dear Ex

    ★★★★½

  • Rampage

  • Persona 5: The Animation

    ★½