• X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Conexão Macabra

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Doctor Castor

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Desperados

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Rich in Love

    ★★

  • No Gogó do Paulinho

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½