Sort by

Igor has logged 126 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Holidays

Holidays

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry