Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Entourage

Entourage

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Counterfeit Coin

The Counterfeit Coin

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ida

Ida

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
Time to Die

Time to Die

1966
×
★★★½
Edit this entry  
12
Juan Moreira

Juan Moreira

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Dress

The Dress

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beyond Oblivion

Beyond Oblivion

1956
×
★★★½
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Edit this entry  
25
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adoption

Adoption

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man on the Tracks

Man on the Tracks

1957
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three

Three

1965
×
★★★
Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Audible

Audible

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
Edit this entry  
15
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Uski Roti

Uski Roti

1970
×
★½
Edit this entry