RSS feed for zineb
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
01
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
House by the River

House by the River

1950
×
★★★★
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
29
After

After

2019
×
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
Edit this entry  
24
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shéhérazade

Shéhérazade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Up and Away

Up and Away

2018
×
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Savage

Savage

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Les fleurs du bitume

Les fleurs du bitume

2017
×
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bewitched

Bewitched

2005
×
Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
Edit this entry