sree has logged 18 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
01
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry