• The Green Knight

    ★★★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Fatman

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Dracula

    ★½

  • Cats

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Naked Wanderer

    ½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Surrender

    ★★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Tarkovsky's Andrei Rublev: A Journey

  • Apostle

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Cam

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★

  • Girl

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Dreaming Murakami

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • November First

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Permanent

  • Hagazussa

    ★★★½

  • Kaiju Bunraku

  • The Ritual

    ★★★

  • It

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • What Happened to Monday

  • The Dark Tower