• Bhoothakaalam

    ★★★★

  • Putham Pudhu Kaalai Vidiyaadhaa

    ★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Bachelor

    ★★★

  • Bheemante Vazhi

    ★★★

  • Bob Biswas

    ★★★½

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★½

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★★

  • Kurup

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Enemy

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Doctor

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Bhramam

    ★★★

  • Roam

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • #Home

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Shershaah

    ★★★½

  • Kuruthi

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Thittam Irandu

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Feels Like Ishq

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Vaazhl

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Sara'S

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★½

  • Sherni

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★