Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
22
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12th Man

12th Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nani's Gang Leader

Nani's Gang Leader

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jhund

Jhund

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antakshari

Antakshari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
October

October

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New Normal

New Normal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Mocktail 2

Love Mocktail 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pannaiyarum Padminiyum

Pannaiyarum Padminiyum

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Welcome Home

Welcome Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dasvi

Dasvi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boys Presents: Diabolical

The Boys Presents: Diabolical

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Member Rameshan 9aam Ward

Member Rameshan 9aam Ward

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Naradan

Naradan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bheeshma Parvam

Bheeshma Parvam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hey! Sinamika

Hey! Sinamika

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Archana 31 Not Out

Archana 31 Not Out

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jalsa

Jalsa

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry