Akshay has logged 373 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bheemante Vazhi

Bheemante Vazhi

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Doctor

Doctor

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bob Biswas

Bob Biswas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Nani's Gang Leader

Nani's Gang Leader

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Kadaseela Biriyani

Kadaseela Biriyani

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kurup

Kurup

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Always

Always

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Churuli

Churuli

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kanakam Kaamini Kalaham

Kanakam Kaamini Kalaham

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor

Doctor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gundala

Gundala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bhramam

Bhramam

2021
×
★★★
Edit this entry