Akshay has logged 38 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ashta Chamma

Ashta Chamma

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Njan Steve Lopez

Njan Steve Lopez

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Read the review Edit this entry  
23
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whispers Among Wolves

Whispers Among Wolves

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jagame Thandhiram

Jagame Thandhiram

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sherni

Sherni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two Dosas

Two Dosas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stucco

Stucco

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reception

Reception

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Exit Strategy

Exit Strategy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1500 Words

1500 Words

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Colour Photo

Colour Photo

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iteration 1

Iteration 1

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncanny Valley

Uncanny Valley

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Overtime

Overtime

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry