Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rope Dance

Rope Dance

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Flux

Flux

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paroles en l'air

Paroles en l'air

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Theory of Achievement

Theory of Achievement

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Animando

Animando

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Setembro

Setembro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Peter & the Wolf

Peter & the Wolf

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Meek

Meek

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
Edit this entry  
25
Moço

Moço

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Flying Man

The Flying Man

1962
×
★★★
Edit this entry  
25
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lumière!

Lumière!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry