• If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Predator

    ½

  • The Nun

    ½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Package

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Tag

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Proud Mary

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Eat Locals

    ★★

  • Flower

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Live by Night

    ½

  • Moana

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★