• Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Riot Police

    ★★★★½

  • Atomic Summer

    ★★

  • February

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Gagarine

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wildfire

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • 200 Meters

    ★★★

  • Notturno

    ★★

  • Dear Comrades

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Apples

    ★★★

  • L'étreinte

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Sweat

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extraction

    ★★★½

  • Quiz

    ★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★

  • Delete History

    ★★

  • My Little Sister

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • Servants

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Lola

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Once Again

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★½

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • County Lines

    ★★★½

  • The Silence of the Marsh

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Adios

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Innocence

    ★★½

  • Fractured

    ★★★

  • A Thief's Daughter

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Seventeen

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • While at War

    ★★★½