Jesús has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
February

February

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
L'étreinte

L'étreinte

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lola

Lola

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Summer

Atomic Summer

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
200 Meters

200 Meters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Delete History

Delete History

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dear Comrades

Dear Comrades

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La vida era eso

La vida era eso

×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Perfectly Normal Family

A Perfectly Normal Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Servants

Servants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Notturno

Notturno

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Riot Police

Riot Police

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quiz

Quiz

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bajo el mismo techo

Bajo el mismo techo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry