Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Client

The Client

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry