Sort by

iamzarcon has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Edit this entry