Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
29
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Intimacies

Intimacies

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Occupied City

Occupied City

2023
×
Edit this entry  
21
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
May December

May December

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Yuki's Sun

Yuki's Sun

1972
×
Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Yellow Door: '90s Lo-fi Film Club

Yellow Door: '90s Lo-fi Film Club

2023
×
Edit this entry  
24
Foe

Foe

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Asog

Asog

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bikeriders

The Bikeriders

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Only the River Flows

Only the River Flows

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Power Alley

Power Alley

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Memory

Memory

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Expats

Expats

2024
×
Edit this entry  
28
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beast

The Beast

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hypnosis

The Hypnosis

2023
×
Edit this entry  
25
The Taste of Mango

The Taste of Mango

2023
×
Edit this entry  
25
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Edit this entry