iana has logged 36 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
X+Y

X+Y

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Other People

Other People

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
½
Edit this entry  
16
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry