iana has logged 33 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Edit this entry  
17
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
In the Shadow of Women

In the Shadow of Women

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry