Sort by

iana has logged 38 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girl

Girl

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry