Sort by

iana has logged 36 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bombay Beach

Bombay Beach

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
26
Father of My Children

Father of My Children

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry