Sort by

iana has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read prior review Edit this entry  
24
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grand Bouquet

Grand Bouquet

2019
×
Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pear and the Fang

The Pear and the Fang

2019
×
Edit this entry  
15
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Days

Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Town

The Town

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
07
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Herself

Herself

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry