Sort by

iana has logged 231 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Door into Summer

The Door into Summer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hunt

Hunt

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Athena

Athena

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enys Men

Enys Men

2022
×
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
11
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
Edit this entry  
09
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
09
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Coma

Coma

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Blue Island

Blue Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woodcutter Story

The Woodcutter Story

2022
×
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the White Car

The Woman in the White Car

2022
×
Edit this entry  
22
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry