Sort by

iana has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
Edit this entry  
27
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alice

Alice

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★½
Edit this entry  
23
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Climb

The Climb

2017
×
Edit this entry  
19
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
Edit this entry  
16
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry