Sort by

Ian has logged 360 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★
Edit this entry  
25
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
17
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Woodshock

Woodshock

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry