Sort by

Ian has logged 240 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm a Virgo

I'm a Virgo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas with the Campbells

Christmas with the Campbells

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Monica

Monica

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Dressup: The Magic of Make Believe

Mr. Dressup: The Magic of Make Believe

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
NYAD

NYAD

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Potato: The Story of The Wiggles

Hot Potato: The Story of The Wiggles

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memory

Memory

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★½
Edit this entry  
13
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sly

Sly

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry