Sort by

Ian has logged 26 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry