Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry