Sort by

river has logged 16 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ink

Ink

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry