Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★
Edit this entry  
21
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Edit this entry