• Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Brightburn

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Smash and Grab

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Glorious

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Through Night and Day

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★

  • Gypsy's Revenge

    ★★★★★