• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Plan B

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½