Sort by

ian has logged 249 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Former Cult Member Hears Music For The First Time

Former Cult Member Hears Music For The First Time

2020
×
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Edit this entry  
25
Dr Jekyll & Sister Hyde

Dr Jekyll & Sister Hyde

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry