Sort by

ian has logged 34 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Date Night

Date Night

2010
×
Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
14
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★½
Edit this entry  
13
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
12
The First Time

The First Time

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
½
Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
kid 90

kid 90

2021
×
Edit this entry  
09
Monster

Monster

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry