˗ˏˋiara azulˊˎ˗ has logged 379 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
When Friendship Kills

When Friendship Kills

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man Next Door

The Man Next Door

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Social Genocide

Social Genocide

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bananas

Bananas

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry