• K-12

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • Rock, Paper and Scissors

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Heroic Losers

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

  • Miranda Sings Live... Your Welcome

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • On a Magical Night

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

  • The Weasel's Tale

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Wine Country

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

  • 4x4

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Mocha

  • Again Once Again

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • Not Quite Adults

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Buoy