• Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Warp Speed Chic

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★

  • The Accused

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • The Most Beautiful Couple

    ★★½

  • mid90s

  • Widows

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Non-Fiction

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • My Masterpiece

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Animal

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Girl

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Book Club

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★

  • Bao

  • Duck Butter

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ½

  • Flora's Life is No Picnic

    ★★★★

  • Alex Strangelove

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • My Best Friend

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★