• Thunder Force

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Pets United

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Sextuplets

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½