• dreamlあnd

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Heart Shot

    ★★½

  • Asakusa Kid

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Falls

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★

  • The Door into Summer

    ★½

  • So Not Worth It

    ★★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★

  • Move to Heaven

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Bobo the Monkey

    ★★

  • Fan Girl

    ★★½

  • Young Adult Matters

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★★

  • Extracurricular

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • Time to Hunt

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

  • Tailgate

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Strangers From Hell

    ★★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

    ★★★★★

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Persona

    ★★★½

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • Peopling

    ½

  • Elon Musk: The Real Life Iron Man

    ★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★

  • Kwon Ji Yong (권지용) Act III: Motte

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • My Little Monster

    ★★½

  • Bao

    ★½

  • River's Edge

    ★★½

  • Blackpink House

  • kittykat96

    ★★½