Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Minions

Minions

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Yu Yu Hakusho: The Movie - The Golden Seal

Yu Yu Hakusho: The Movie - The Golden Seal

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Door

The Door

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
O Estrondo II

O Estrondo II

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie as the Island Princess

Barbie as the Island Princess

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
dreamlあnd

dreamlあnd

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Accused

Accused

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dear Friends

Dear Friends

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
City of God: 10 Years Later

City of God: 10 Years Later

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Elon Musk: The Real Life Iron Man

Elon Musk: The Real Life Iron Man

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love Song

Love Song

1984
×
★★
Edit this entry  
05
I Just Wanna Hug You

I Just Wanna Hug You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry