• Moon Knight

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Rooney

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Adele One Night Only

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Being James Bond

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Blue Dream: The Road to Wembley

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • How to Become a Tyrant

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The United Way

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½