• Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Tenet

  • The Enshrined Saint

  • Witness to a Rape

  • Undine

  • The Father

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • A Day & A Night

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Good Hour

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Passage

  • Sabea El Boromba

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Roads

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Secret Men Club

  • The Guest

    ★★★★½

  • 122

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Take the Ball, Pass the Ball

  • Gunshot

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • mid90s

  • Exterior/Night

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • At Eternity's Gate

  • Sunset

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • The Suit

  • Diamond Dust

  • Dogman

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • For the Hungry Boy

  • A Quiet Place

  • Mary Magdalene

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★½

  • Black Panther

  • The Guilty

    ★★★★½