Sort by

Adam has logged 17 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
Hannibal Buress: Animal Furnace

Hannibal Buress: Animal Furnace

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★
Edit this entry  
01
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry