Sort by

Jose has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Edit this entry  
03
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
30
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry