Sort by

Scrimes has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Dhummas

Dhummas

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Ezra

Ezra

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Chhorii

Chhorii

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Three Letters: Curse

Three Letters: Curse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Killer Under The Bed

Killer Under The Bed

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Edit this entry  
12
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Goedam

Goedam

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Letters: Curse

Three Letters: Curse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bad Seed

The Bad Seed

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Walled In

Walled In

2009
×
★★
Edit this entry  
31
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
2067

2067

2020
×
Edit this entry  
31
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★
Edit this entry