victoria has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Syriana

Syriana

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
A Film Unfinished

A Film Unfinished

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Korczak

Korczak

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry