IC Movies has logged 26 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Cause

Just Cause

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slice

Slice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Feast

Feast

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry