Sort by
  • The Tramp

  • The Boy

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★½

  • The Marvels

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

    ★★★★

  • Seven Blessings

    ★★★★★

  • Heart of Stone

  • Stronghold

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Walk Out Nice and Smooth

  • The City

    ★★★★

  • Barbarini

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Mother

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Quentin

    ★★★½

  • Tarantino

  • Liraz - the Double Divorce of Static

  • Golda

    ★★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Sisyphus on the top

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Nannies

  • Bullet Train

    ★★★½

  • A Day in Ghana with Kendrick Lamar

  • Karaoke

    ★★★

  • We Cry Together

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Goodbye Jerome!

  • The House

    ★★★½

  • VOIR

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • I Love You, I Hate You

  • Robin Robin

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Uterus

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★½